info@akkorsaglik.com
Akkor Sağlık Hizmetleri

Hakkımızda

Akkor Sağlık Hizmetleri Danışmanlık A.Ş., Beyin ve Sinir Cerrahisi alanının özellikle “Omurga Cerrahisi” alanına yönelik olarak uzmanlaşmış olan Op. Dr. Aybars Akkor ve Anestezi Uzmanı Dr. Aslı Akkor tarafından 1998 yılı Temmuz ayında kurulmuştur. Danışmanlık organizasyonunun kuruluş amacı, özellikle bel ve boyun ağrıları çeken hastalara yönelik olarak uygun ve rahat bir ortamda kaliteli sağlık danışmanlığı hizmeti sunmak ve çözüm üretmektir.

1998 yılından bu yana yıllar içinde bel ve boyun ağrısı hastalarına yönelik olarak tıbbın daha da gelişmesi, ameliyat dışı yeni ve farklı tedavi yöntemlerinin devreye girmesi sonucunda bizler de hastalarımızı bu konularda bilgilendirmeyi sağlamaktayız.

Özellikle mutlak ameliyat gerektirmeyen durumlarda ne gibi farklı ve etkin tedaviler uygulanabileceği hep bir sorundu. Hastalara fizik tedavi önerilmesine rağmen, hastaların her gün ve düzenli bir şekilde yapılması gereken fizik tedaviye uyum sıkıntıları, özellikle stresin yoğun olduğu aktif iş hayatında olan kişiler için uygulanacak fizik tedavi süresinin uzunluğu ne yazık ki hastaların tedavi gereksinimlerini çözümlemelerinde yeterli olamıyordu. Bu nedenle Akkor Sağlık Danışmanlık Ekibi olarak, bel ve boyun hastalarına doğru kısa sürede sonuç alınabilecek ve uzun süreler tedaviye bağımlı olunmayacak yöntemleri araştırıp değerlendirdik. Sonuç olarak, bel ve boyun sorunu olan ve ameliyat gerekmeyen hastalarda kısa sürede kasların gerginliğini azaltmak, olası mekanik sıkışmayı gidermek ve ağrılı dönemin geçmesini takiben de bilinçli egzersiz yapmanın son derece önemli olduğunu; bunu da ancak çok disiplinli yani pek çok danışmanın bir arada çalıştığı bir destek hizmeti ile hızla çözümleme olanağı olduğu kanaatine vardık.

Özellikle, mutlak ameliyat gerektirmeyen durumlarda kısa zamanda olabildiğince kalıcı sonuçlar veren tedavi yöntemlerini uygulayabilmek amacıyla "Algoloji" yani "Ağrı Tedavisi" uygulamalarını öncelikle değerlendirmekteyiz.

Bel ve boyun ağrısı sorununun sıklıkla rastlandığı gelişmiş ülkeler arasında olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığımız çalışmalar sonucunda özellikle stres ve gerginlik kaynaklı bel ve boyun sorunlarına yönelik olarak giderek yaygın olarak kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde oldukça etkili bir cihaz olan “Antalgic Trak” isimli bilgisayarlı germe –traksiyon-destek cihazını bu hastalara yönelik olarak değerlendirdik. Ayrıca, "Yerçekimsiz Yürüme Bandı" desteğiyle yürüme güçlüğü ve kas zaafiyeti olan kişilerin normal yaşamlarına dönmeleri konusunda da çalışmalarımız bulunmaktadır.

Sonuç olarak, Akkor Sağlık Danışmanlık Hizmetleri, kuruluşundan bu yana süre giden yıllar içinde, bel ve boyun ağrıları sorunu olan hastalara yönelik olarak tıbben kanıtlanmış ve kabul görmüş birçok yaklaşımının bir arada hasta desteğine sunulduğu bir organizasyon haline gelmiştir.

Uzmanlarımız

Alanında Uzman
Doktorlarımız

Opr. Dr. Aybars Akkor

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Uzm. Dr. Aslı Akkor

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
X